Vrdy B - AFK Bratčice

V prvním jarním zápase jsme zavítali za soupeřem do Vrdů. Na poslední chvíli se omluvilo několik hráčů, ať už ze zdravotních nebo pracovních důvodů, a tak měl trenér k dispozici pouze 12 hráčů. Zápas řídil rozhodčí Kafka.

Již v začátku zápasu se míče chopili hosté a drželi jej na polovině soupeře. V 10. min. přišla první šance hostů, kdy šel Javůrek sám na brankáře domácích. V pokutovém území udělal brankáři kličku, ten ho však vystrčenou nohou poslal k zemi, což znamenalo penaltu a žlutou kartu pro gólmana domácich. Penalty se ujal Doležal, ale jeho nedůraznou střelu s přehledem vyrazil brankář. Ihned po rozehrávce domácích na krátko začaly Bratčice dorážet a vybojovaly si míč. Rychlá přihlávka do vápna na osamoceného Urválka a jeho prudká střela znamenala vedení hostů.

Bratčice se však z gólu neradovaly dlouho. Hned v následující minutě po chybné rozehrávce hostující obrany se domácí dostali do přečíslení a z centru na volného útočníka ve vápně hostů padl vyrovnávací gól.

Poté byla hra vyrovnaná, Bratčice se snažily útočít dlouhými míči za obranu domácích. Vrdy zase využívaly rychlá křídla a kombinovaly ve středu hřiště. Bratčice využívaly chyb domácích, ve 26. min. se prosadil Doležal a ve 30. min. na 1:3 zvyšoval Javůrek. Domácí ve 38. snížili, ale do konce poločasu se stihl ještě prosadit Kamrád a ve 40. min. dovršil přestřelku na 2:4 pro hosty.

Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném tempu. Bratčice si vytvářely slibné šance, ale domácí se nevzdávali. V 67. min. se po krkolomném průsmyku dostal do vápna Javůrek a svou střelou zvýšil na 2:5. Kapitán Bratčic V. Říha hlavičkou z centru v 71. min. překonal brankáře domácích a v 89. min. z ofsajdu jen korigovali skóre zápasu Vrdy na konečných 3:6.

Děkujeme fanouškům za podporu a zveme je v sobotu na první jarní zápas na domácím hřišti, kde v 16:30 přivítáme Záboří.

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 6.4.2017, 1:20