AFK Bratčice - Kluky

Ve 12. kole musely AFK Bratčice uvítat soupeře na hřišti v Hostovlicích, jelikož domácí hřiště je sužováno velkým množstvím vody. Bratčice, jenž byly v Hostovlicích za domácí, byly v plné sestavě, čemuž odpovídala i hra.

Od začátku zápasu byla hra vyrovnaná, a i když Bratčice nevystřelily, dokázaly si vytvořit pár šancí. Standa Balvín mohl svou hlavičkou na malém vápně vstřelit první gól zápasu zhruba v patnácté minutě, avšak gólman hostů jeho pokus vytáhl na břevno. O dorážku se postaral Lukáš Dvořák, ten však hlavičkoval do rukou brankáře. Hosté měli také příležitosti, ale jejich střely byly vyslány z velké dálky a většinou mířily mimo bránu Bratčic.

Po půl hodině hry vstřelil Václav Říha první gól zápasu a domácí Bratčice vedly 1:0. Poté hra Bratčic poněkud ochabla a dávaly Klukům příliš prostoru, především uprostřed pole, což hostující tým nevyužil. Ještě do poločasu museli hosté vynuceně střídat z důvodu zranění.

Druhý poločas měl více ze hry tým z Bratčic. Domácí hráli důrazněji, aktivněji a vytvořili si spoustu šancí. Převaha na hřišti byla značná a hosté se bránili pomocí nakopávaných míčů, se kterými si většinou s přehledem poradila domácí obrana.

AFK Bratčice si vytvořily spoustu šancí, hlavně Lukáš Dvořák se uměl mnohokrát uvolnit, ale ani svůj samostatný nájezd na gólmana nedokázal proměnit. Brankář zalehl na pozici ještě dřív, než Lukáš vystřelil. Podobných situací měly Bratčice spoustu, ale střely nebyly zdaleka tak nebezpečné, jak se z akce zdálo.

Před půlkou druhého poločasu však přišla nečekaná situace, kdy byl Robert Uhlíř sestřelen dvěma hráči hostů a po prohlídce v Havlíčkobrodské nemocnici má nejspíše poraněné kolenní vazy. Karel Mikeš, který střídal Roberta, se posunul do útoku a místo pravého záložníka obsadil Pavel Javůrek. Hned jak Karel přišel na hřiště, dostal se do velmi slibné šance, při které však střela z úhlu trefila jen připraveného brankáře.

Po pár minutách musel střídat i Radek Prášek, který utrpěl zranění už v prvním poločase a již dál nemohl pokračovat. Na jeho místo se dostal Jakub Ronovský, který byl platný především při standardních situacích. Při jedné z jeho střel z přímého kopu vyrazil brankář míč před dva dobíhající Bratčické hráče, ti však byli situací tak zaskočeni, že míč přes ně prošel až k hostům a ti jej odehráli do bezpečí.

Druhý gól přišel s přesnou rozehrávkou Standy, který z půlky našel Lukáše, a ten pohotově z úhlu za velkým vápnem trefil bránu k tyči. Gólman hostů nestihl ani zareagovat a domácí vedli 2:0.

I když se hosté stále snažili vstřelit gól, domácí obrana je nepustila do žádné vážnější situace, která by ohrozila branku, a tak výsledek zápasu vyzněl pozitivně pro domácí tým, který celkem v klidu udržel vedení 2:0.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 11.11.2012, 22:39