Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
O body nás připravily chyby v závěru

V 9. kole jsme měli přivítat v derby Hostovlice na svém hřišti, ale jelikož hřiště neumožňovalo sehrát toto utkaní. Došlo k dohodě oddílů a zápas se odehrál na perfektně připraveném hřišti v Hostovlicích. Utkání pískal rozhodčí z Havlíčkobrodska.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, avšak divák moc fotbalových momentů neviděl. Hlavní problém hráčů AFK bylo mnoho zkažených přihrávek. V 10. min. došlo ke střídání u hostů a zraněného Zeleného nahradil Milaberský. Do první šance se na straně AFK dostal Daru, ale jeho střela skončila mimo branku.

Také domácí se dostali několikrát do nebezpečné situace v pokutovém území hostů, ale potřebný klid v zakončení znamenal, že i jejich šance skončily bez gólového efektu. Pěkný zákrok vytáhl ve 35. min. domácí brankář, když vyrazil trestný kop J. Ronovského. Těsně před koncem poločasu se dostal do šance Uhlíř, ale jeho slabá střela skončila v náruči domácího brankáře.

Do druhého poločasu vstoupili o trochu lépe hosté a v 55. min. padl první gól, když se, ač tísněn v pokutovém území, prosadil Říha. V domácím mužstvu došlo ke střídání a střídající hráči oživili hru Hostovlic. V 65. min bylo vyrovnáno, když se po rohu prosadil domácí hráč. Hosté se opět dostali do vedení podobnou situací jako při prvním gólu a v 75. min. se prosadil Hašek.

Domácí zvýšili svou aktivitu v útočné fázi a v 85. min. se jim podařilo vyrovnat, když se před naším brankářem po přihrávce objevili dva zcela volní domácí hráči a s drobnými problémy dostali míč za záda Vaňka. Domácí vycítili šanci na zvrat v zápase a zkažená přihrávka V. Ronovského v 90. min. znamenala rychlý protiútok do otevřené obrany Bratčic a domácí hráč pohodlně zavěsil do odkryté branky.

Napravit toto nepovedené utkání se budeme snažit příští týden, kdy se vydáme k dalšímu derby do Potěh. Utkání odehrajeme v sobotu od 14:30 hod. na místním hřišti. Na utkání zveme fanoušky AFK a děkujeme za podporu našeho mužstva v Hostovlicích.

Očima trenéra J. Doležal

„Dostali jsme se do herní krize. V zápasech se nám nedaří. Herní projev, zakončení, vše je špatné. Postrádám od hráčů větší bojovnost a vůli po vítězství. Jedním z důvodů je i neúčast některých hráčů, kteří si plní své pracovní povinnosti.

Hráči Hostovlic byli lepším týmem, snažili se o kombinační fotbal a větší bojovností šli za vítězstvím. Prostřídáním ve druhé půli oživili výkon a střídající hráči nás porazili.“

Jaroslav Doležal

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 19.10.2014, 14:44

Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.