Hostovlice - AFK Bratčice

Po zimní pauze se tým AFK Bratčice za doprovodu krásného počasí vydal na přátelské utkání do Hostovlic. Základní sestavy obou týmů nebyly zcela kompletní, ale jedenáct hráčů se našlo u obou týmů. Po úvodním hvizdu rozhodčího, Bratčice začaly hodně aktivně a prvních 10 minut se hrálo převážně na půlce domácích. Na straně hostujícího týmu se nedařily finální přihrávky a z toho plynulo téměř nulové zakončení.

Pak se domácí začali čím dál více zabydlovat na půlce hostů a došlo k několika šancím, které však přímo neohrožovaly branku. V 16. minutě dostal přihrávku do vápna Radek Beneš a střelou, která trochu nešťastně vypadla gólmanovi z ruky, poslal hosty do vedení – 0:1. Dále byl zápas vcelku vyrovnaný. Ve 28. minutě byl odpískán roh a po rozehrání se hlavou opět prosadil Radek Beneš, čímž Bratčice zvýšily náskok na 0:2.

Ihned po rozehrávce se domácí vydali k brance hostů a po nešťastném faulu se kopal přímý kop, který pro Bratčice znamenal už jen jednogólový náskok – 1:2. Hned ve 37. minutě se opět prosadili domácí a po střele z vápna vyrovnali na 2:2. Ještě před odchodem do kabin se Hostovlicím opět podařilo přelstít obranu hostů a zvýšili na 3:2.

Druhý poločas začal také vyrovnaně. Šance se objevovaly na obou stranách, avšak až 55. minuta přinesla gól, kdy po nahrávce Radka Beneše do vápna skóroval Robert Uhlíř – 3:3. Domácí ovšem na další gól nenechali diváky dlouho čekat a v 60. minutě se míč dostal opět do vápna hostujícího týmu. Po zákroku brankáře se míč odrazil na kopačku dobíhajícího útočníka, který bez problémů dopravil míč za záda brankáře a zvýšil tak na 4:3.

Hosté se ale nadále snažili a již v 62. minutě opět skóroval Radek Beneš – 4:4. Další gól padl v 70. minutě, kde domácí po rohovém kopu dokázali ještě zvrátit utkání ve svůj prospěch a zvýšili na 5:4. Posledních 20 minut se hrálo spíše na středu hřiště a k výraznějším šancím už nedošlo ani na jedné straně.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Petra Čapková

Vytvořeno: 2.3.2013, 20:25