Středa, 3. července 2024, svátek slaví Radomír, Radomíra
Zapomněli jste heslo?
Křesetice - AFK Bratčice

K poslednímu přátelskému utkání odjíždělo mužstvo Bratčic k účastníkovi okresního přeboru týmu Křesetic, který je po podzimu na posledním místě. Před zápasem již bylo jasné, že sestava opět nebude optimální, jednak vinou zranění a jednak prací hráčů. Na koho se trenér mohl spolehnou, byli brankáři, kteří dorazili v plném počtu a tedy všichni tři. Zápas začal ve 14:30 hod. za rozhodování pana rozhodčího Šandy.

Již od úvodu utkání bylo znát, že se Bratčice potkávají s nejsilnějším týmem během zimní přípravy. V úvodních minutách ale nebyl rozdíl ve výkonnosti patrný a mužstvo Bratčic bylo soupeři zcela vyrovnaným soupeřem, kdy se soustředilo na obranu a podnikalo nebezpečné protiútoky. Bohužel žádný brankou neskončil, jelikož šanci zmařilo jak špatné zpracování, tak zbrklost a nedůraz v zakončení.

Od 20. min. se ovšem začala projevovat větší fotbalovost domácího týmu, který se přesnými přihrávkami a zlepšeným pohybem začal objevovat stále častěji před hostující brankou. Okolo 30. min. vše vyústilo vedoucím gólem domácích hráčů po zbytečné chybě bratčického týmu. Po chvíli došlo ke střídaní brankařů v týmu hostů, kdy do bratčické branky přišel získávat zkušenosti brankář žáků.

Po vstřelené brance byli Křesetice dál fotbalovějším týmem a kontrolovali hru. Před koncem poločasu po faulu na domácího hráče zavládly na hřišti emoce a zbytečná strkanice aktérů zápasu. Domácí potrestali tento faul a z trestného kopu zvýšili na rozdíl dvou branek. Výsledkem 2:0 skončil první poločas.

Po poločase, kdy emoce opadly a došlo ke střídaní v obou táborech, došlo u hostů opět ke změně brankáře, kdy do brány šel nejzkušenější brankář David. Byl to právě on, kdo měl v úvodu poločasu nejvíc práce, jelikož se domácí svým pohybem a rychlostí tlačili do koncovky. Vše skončilo v 60. min. gólem, kdy volný hráč domácích dorážel střelu svého spoluhráče.

Poté opět došlo ke střídání hráčů na obou stranách. Od této chvíle se misky vah převážily a byli to hráči Bratčic, kteří zlepšili pohyb a nekazili přihrávky a tím pádem si začali vytvářet i šance, některé opravdu vyložené. Je jen škoda, že se podařilo ke konci zápasu proměnit jen jednu, kdy Radek Novotný při samostatném úniku na gólmana chladnokrevně zakončil. Utkání tedy skončilo vítězstvím domácích 3:1.

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 17.3.2013, 15:20

Poslední zápas
29. kolo - Muži Horní Bučice - AFK Bratčice 1:3 (0:1) (Ne) 16.6.2024 - 17:00 hod.