Turnaj starých gard

Fotbalový oddíl TJ Star Tupadly pořádal v pátek 5. 7. 2013 turnaj starých gard. Jako každý rok se účastnily čtyři týmy: Tupadly, Horky, Bratčice a Potěhy. Hrálo se dvakrát 30 min. za dozoru rozhodčích Šandy, Onderky a Milera.

V 9:00 hod. se rozlosovaly zápasy a boj o pohár zahájilo utkání Horek s Potěhama. Oba týmy byly vyrovnané. Ke konci prvního poločasu dostaly Potěhy výhodu pokutového kopu, avšak střelu brankář Horek vyrazil mimo bránu. Stav 0:0 svítil na světelné tabuly téměř až do konce zápasu. Pár minut před závěrečným hvizdem daly Horky vítěznou branku a zajistily si tak postup do finále.

Druhý zápas odehrály domácí Tupadly s Bratčicemi. Již od prvních minut bylo zřejmé, že Tupadly mají silnější tým a Bratčice nepustily na svou půlku hřiště. Před koncem poločasu Bratčice inkasovaly branku, a tak po výměně stran začínaly s nepříznivým stavem 1:0. Během druhého poločasu hráči AFK dostali další tři góly a v závěru snížil Aleš Šulc na konečných 4:1. Do finále se tedy Bratčice nedostaly a mohly přemýšlet jen o bronzovém místě.

Po obědě v 13:00 hod. se proti sobě postavilo mužstvo Bratčic a Potěh, aby spolu změřily síly o 3. místo. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný a čekalo se na první gól. Ten do konce prvního poločasu nepřišel. Ve druhé půly bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát, ale blíž k vítězství měly Bratčice, když Aleš Šulc vsítil vedoucí branku. Poté byly Potěhy aktivnější a snažily se vyrovnat. Snaha byla však marná a v poslední minutě zápasu přidal Aleš Šulc druhý gól, čímž upravil konečné skóre na 0:2 pro Bratčice.

V posledním zápase o pohár a první místo se střetl domácí tým s Horkama. Náskok o jeden gól si Tupadly zařídily již v prvním poločase. V druhém pak přidaly další dva góly a jeden obdržely. Konečné skóre 3:1 přineslo vítězství v celém turnaji domácímu celku TJ Star Tupadly.

Před vyhlášením pořadí týmu a se předávaly ještě individuální ceny. Cenu nejlepšího hráče získal Zdeněk Zahradník z Potěh. Jako nejstarší hráč turnaje byl vyhlášen Alois Moravec z Tupadel. Nejlepším brankářem se stal Petr Dostál z týmu AFK Bratčice, jehož vynikající zákroky uchránily Bratčice od ještě většího debaklu od Tupadel a pomohly i k vítězství nad Potěhama. Nejlepším střelcem zápasu byl se třemi góly Aleš Šulc z Bratčic.