Sobota, 29. února 2020, svátek slaví Horymír
Zapomněli jste heslo?
Rataje - AFK Bratčice

K prvnímu a hned velice důležitému zápasu po dlouhé zimní přípravě zajeli hráči Bratčic do dalekých Ratají nad Sázavou. Domácí byli po podzimu na posledním místě se ziskem 4 bodů, hosté jedenáctí s 12ti body. Bratčice tedy nečekalo nic jednoduchého. Oproti přátelským zápasům, kdy trenér neměl vždy všechny hráče ze základní sestavy, se situace změnila a Jaroslav Doležal neměl problém, koho a kam postavit.

Před zápasem však panovaly jiné obavy. Do poslední chvíle nebylo zcela jasné, zda se bude vůbec hrát, jelikož přes týden vydatně sněžilo a spousta zápasů jak ve vyšších soutěžích, tak i v nižších bylo z důvodu nezpůsobilé hrací plochy odloženo. Po příjezdu však byly pochyby rozptýleny a hřiště i přesto, jaké panovalo počasí, bylo v dobrém stavu.

Utkání začalo za mrazivého počasí v 15:00 hod. za píšťalky rozhodčího Šandy, který pískal i při posledním přátelském utkání Bratčic v Křeseticích. V prvních 15ti minutách se nic zajímavého nedělo, obě mužstva pozorně bránila a hra se odehrávala především ve středu hřiště. S postupem času se hosté začali více osmělovat a zlepšili pohyb, přihrávky a důraz v osobních soubojích a začali být fotbalovějším týmem. S touto změnou měli domácí hráči velké problémy a čekalo se, jestli změnu herního stylu dokáží Bratčice zúročit v podobě vstřelené branky.

Bohužel pro rodící se šance hostů neměl pochopení domácí asistent rozhodčího, který většinu zastavoval zdviženým praporkem a tím vzbuzoval emoce u bratčických hráčů. Když už se hosté do vyložených šancí dostali, a že jich nebylo málo, nedokázali je proměnit. Bohužel pro Bratčice tedy první poločas skončil bez branek.

Do druhé části zápasu nastoupili hosté beze změn v sestavě s cílem hrát dále aktivně a konečně prolomit gólové prokletí. V 55. min. přišlo to, co si Bratčice svou hrou zasloužily. Po ose přihrávek Balvín, Růžička přišla nahrávka do pokutového území na volného Havránka, který pohlednou akci zakončil gólově. Jediný, komu se to nelíbilo, byl domácí pomezní, který po obdrženém gólu opět zvedl praporek a dožadoval se odvolaní gólu. Nutno podotknout, že ani domácí hráči neprotestovali. Rozhodčí však nepodlehl tlaku a regulérní branku uznal.

Po vstřelené brance hosté nadále podle pokynů trenéra pokračovali v aktivní hře s cílem přidat gólovou pojistku. Rataje se v této fázi utkání do vyložených šancí nedostávaly, vše řešila spolehlivě obrana hostů a se střelami z dálky si poradil brankář David Míchal. Naopak byli to hosté, kteří pokračovali v neproměňovaní svých šancí.

Všichni hráči i diváci Bratčic si oddechli v 70. min., kdy se nejlépe v pokutovém území zorientoval Lukáš Dvořák a dal gólovou pojistku. Poté došlo u hostů ke střídání obou útočníků. A v 89. min. měli šanci právě domácí, se kterou si však poradil brankář hostů. Na skóre se tak jíž nic nezměnilo.

Za předvedený výkon si hráči Bratčic zasloužili od trenéra pochvalu. První vlaštovka však jaro nedělá a je jen na hráčích, zda se jim povede předvedený výkon a bodový zisk zopakovat i příští týden, kdy se střetnou v derby s mužstvem TUPADLY "B". Zápas se bude nejspíš odehrávat na "domácím" hřišti v Hostovlicích.

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 24.3.2013, 14:58

Rataje - AFK Bratčice
0:2 (0:0)
S. Balvín J. Čapek O. Čapek L. Dvořák J. Havránek P. Marousek D. Míchal R. Prášek V. Říha V. Růžička R. Uhlíř
Střídání: R. Novotný V. Ronovský
Střelci: 1x L. Dvořák  1x J. Havránek 
Ostatní výsledky 14. kola
Upozornění!
  • Trénink: neděle 10:30 na hřišti
Poslední zápas
1. kolo - Muži AFK Bratčice - Tupadly C 1:5 (1:1) (Ne) 27.10.2019 - 14:30 hod.
TOPlist
© 2020 AFK BRATČICE