Středa, 12. srpna 2020, svátek slaví Klára
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Sedlec B

V úterní dohrávce přivítal AFK na svém hřišti posilněnou Viktorii Sedlec B. Tento zápas byl pro Bratčice velice důležitý, protože jakákoliv ztráta bodu by zřejmě znamenala sestup z této soutěže. Ze základní sestavy chyběl vzhledem k pracovním povinostem Kuba Havránek, ale byl k dispozici brankář, a tak Petr Marousek mohl nastoupit do pole.

Od 18:00 hod. začalo utkání za rozhodování pana rozhodčího Opočenského. V úvodu se hrál rychlý důrazný fotbal, avšak bez velké šance na obou stranách. Již v 11. min. se Vlastimil Růžička uvolnil na levé straně a jeho přihrávku, tváří v tvář brankáři, zužitkoval ve vedoucí gól Václav Žaloudek. Bratčice tak otevřely skóre. Dále utkání pokračovalo ve vysokém tempu a obě mužstva hrála s vysokým nasazením.

Zvýšit vedení mohl Václav Říha, ale místo střely z malého vápna volil kličku a obrana hostů mu míč odkopla. Ve 25. min. měli svou šanci i hosté, kdy se jejich útočník po naší chybě řítil ze strany na domácího brankáře, nedokázal ho však prostřelit. Po rohu domácích měl další velkou šanci Petr Marousek, ale jeho hlavička, i když nebyl nikým atakován, šla přímo na brankáře, jenž si s ní hravě poradil.

Ke konci poločasu měli míč převážně hosté na svých kopačkách, přimáčkli Traverzu na její polovinu, ale svou šanci na vyrovnání také neproměnili, i když hlavičkoval zcela nehlídán hostující předstoper těsně mimo. Pěkný rychlý poločas, kdy se divák nenudil, skončil vítězstvím domácích 1:0.

Do druhé půle nastoupili domácí beze změn v sestavě. Ze začátku byli trochu přehráváni soupeřem, ale vyloženou šanci hosté neměli. Ve 48. min. přišla chvíle Standy Balvína, který razantní střelou z přímého kopu umístil míč k pravé tyči, na což hostující brankář nestačil. V 55. min. se hosté zlobili na rozhodčího, který jim odpískal ofsajd na znamení pomezního, po kterém padl gól. Poté se hra trochu vyostřila a na hřišti bylo k vidění několik zákroků oceněných žlutými kartami na obou stranách.

Domácí se také zlobili na rozhodčího v 65. min., kdy Růžička avizoval, že přihrávku bude hrát on a né spoluhráč, který byl v ofsaidu. V tento moment by šel sám na brankáře, ale zdvižený praporek a hvizd rozhodčího mu zmařil úsilí. Na sporné momenty to tedy bylo nerozhodně. Další střely na branku vyslal z trestných kopů v 70. a 73. min. Balvín, ale ani jedna si cestu do sítě nenašla, i když jedna orazítkovala břevno. V 75. min. nahradil Vladimíra Kuperu žolik Novotný.

Hosté se stále snažili s vývojem utkáni něco udělat, ale jejich snaha většinou končila u dobře organizované obrany nebo se jejich střely nevešly do brány. V 85. min. došlo v našem mužstvu ke střídání, přičemž Václava Žaloudka nahradil Václav Ronovský. Závěr zápasu si domácí pohlídali, a tak si mohli po skončení zápasu zařvat vítězný pokřik.

První krok k záchraně AFK Bratčice zvládly, druhý hráče teprve čeká, a proto prosíme o podporu fanoušky. Nejdůležitější zápas jara totiž odstartuje v sobotu 15.6. od 17:00 hod., kdy v posledním kole přijede Sokol Hlízov, který momentálně také nemá jistotu, že bude tuto soutěž hrát i příští sezónu. Je známé, že je schopen pro záchranu v soutěži udělat úplně cokoliv.

Po zápase jsou všichni fanoušci a hráči AFK Bratčic zváni na "Rozlučku", na které bude, doufejme, vítězná nálada.

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Václav Ronovský ml.

Vytvořeno: 12.6.2013, 23:36

AFK Bratčice - Sedlec B
1:0 (2:0)
S. Balvín J. Čapek O. Čapek V. Kupera P. Marousek R. Prášek V. Říha V. Růžička R. Uhlíř J. Vaněk V. Žaloudek
Střídání: R. Novotný V. Ronovský
Střelci: 1x S. Balvín  1x V. Žaloudek 
Ostatní výsledky 24. kola
Upozornění!
  • Letní příprava: pátek 18:00
zápas
přátelský - Muži Kamenná Lhota - AFK Bratčice 3:6 (2:1) (So) 8.8.2020 - 16:00 hod.
přátelský - Muži AFK Bratčice - Tupadly C (So) 15.8.2020 - 17:00 hod., což je
August 15, 2020 17:00:00
TOPlist
© 2020 AFK BRATČICE