Středa, 12. srpna 2020, svátek slaví Klára
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Paběnice B

V pátém kole AFK Bratčice přivítali "B" tým Paběnic. Již při rozestavění na hřišti bylo patrné, že došlo ke značnému zásahu do dosud zaběhlé základní sestavy domácích. V nové základní jedenáctce se také ukázal nový hráč - Václav Žaloudek z Podmok, který zaujal místo pravého obránce. V obraně se opět objevil Zdeněk Novotný, jehož zkušenosti a bojovnost jsou pro tým výrazným posílením. Po zranění se vrátil Stanislav Balvín (Mamba), jenž vystužil obranu na místě stopera.

Bratčice již od začátku hráli výrazně rozdílný fotbal než v Horních Bučicích. I když hráli převážnou část prvního poločasu na polovině hostů, nedokázali si připravit finální přihrávku. Zhruba ve čtvrtině zápasu využil Mamba prostoru na půlce a střelou ze středové čáry zaskočil brankáře hostů, který tak inkasoval první gól zápasu.

Následně byl zápas takřka vyrovnaný. Hrálo se nahoru a dolů, ale šancí bylo pomálu. Pár minut před koncem poločasu srovnali hosté skóre po rohovém kopu.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy s větší vůlí po vítězství, což reflektovalo i značné množství šancí jak na jedné, tak i druhé straně. Oba týmy chtěly vyhrát, a tak otevíraly zadní vrátka a tlačily se dopředu, což málem zužitkovali hosté, když se nejednou dostali za obranu tváří v tvář brankáři. Jejich střely však zamířily vysoko nad branku Bratčic. Ani Bratčice však neváhaly a dostaly se nadostřel brány hostů, avšak střely nebyly tak razantní a ani přesné na to, aby se míč zatřepal v síti.

Při pokusu vstřelit gól, bračičtí opoměli na defenzívu a při jednom z útoků hostů nechybělo moc a Honza Čapek by si dal vlastní gól. Zachránil ho gólman Honza Vaněk, který s vypětím všech sil skočil po míči a vytáhl ho téměř z brankové čáry. Ke konci zápasu se domácí obrana dopouštěla mnoha chyb a Paběnice mohli opět zvýšit, když šli tři hráči na domácího stopera. Avšak přihrávka, která překonala brankáře a šla téměř po brankové čáře, zaskočila hostujícího hráče natolik, že mu prošla pod nohama až do autu. V poslední minutě Bratčice odpověděly stoprocentní šanci, kterou měl na hlavě Karel Mikeš, když ze standardní situace z metru hlavičkoval nepřesně do odkryté brány.

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 24.9.2012, 0:30

AFK Bratčice - Paběnice B
1:1 (1:1)
S. Balvín J. Čapek O. Čapek L. Dvořák V. Kupera Z. Novotný R. Prášek V. Říha V. Růžička J. Vaněk V. Žaloudek
Střídání: P. Javůrek K. Mikeš R. Uhlíř
Střelci: 1x S. Balvín 
Ostatní výsledky 5. kola
Upozornění!
  • Letní příprava: pátek 18:00
zápas
přátelský - Muži Kamenná Lhota - AFK Bratčice 3:6 (2:1) (So) 8.8.2020 - 16:00 hod.
přátelský - Muži AFK Bratčice - Tupadly C (So) 15.8.2020 - 17:00 hod., což je
August 15, 2020 17:00:00
TOPlist
© 2020 AFK BRATČICE