Sobota, 26. září 2020, svátek slaví Andrea
Zapomněli jste heslo?
AFK Bratčice - Chotusice

V dohrávce 10. kola přivítaly Bratčice na „domácím“ hřišti v Hostovlicích celek z Chotusic. Již od prvních minut byli hosté lepší. Měli přesnější přihrávky a míč častěji pod kontrolou. Již od začátku se tlačili do brány, ale jejich pokusy končily často mimo konstrukci. Domácí Bratčice se ale také dostávaly před soupeřovu bránu.

V obrovské šanci se ocitl Pavel Javůrek, ke kterému se na penaltě dostal míč. Pavel ale nezachoval chladnou hlavu a sám před brankářem nerazantní střelou přestřelil. Na druhé straně se Chotusice taky dostali do tutové šance, kdy se centrovaný míč z pravé strany hostů dostal před osamoceného hráče na přední tyči. Tomu však naštěstí pro Bratčice míč nečekaně uskočil a překvapený dobíhající hráč za ním míč netrefil.

První poločas měli navrch hosté jak svou rychlostí, tak také přesnějšími přihrávkami. Chyběl jim jen větší cit v zakončení, do kterého se však moc často nedostávali. Domácí častokrát zbytečně přicházeli o míč z důvodu špatných nahrávek, a tak se míč velice rychle vracel zpátky. Domácí obrana si první poločas skoro neodpočinula.

Druhý poločas začal podobně, jak skončil první, avšak Bratčice hrály bojovněji a aktivněji. Zhruba po deseti minutách se z ničeho nic dostali hosté k nakopnutému míči a střelou z vápna vsítili první gól zápasu.

Domácí však rychle odpověděli. Asi po deseti minutách se krásnou individuální akcí dostal Stanislav Balvín z vlastní půlky až na vápno soupeře. Obešel čtyři hráče a z vápna nekompromisně vstřelil vyrovnávací gól. Brankář byl bez šance.

Remízový stav se pak táhnul až do konce zápasu. Oba týmy chtěli vyhrát a hra byla vyrovnaná, i když Bratčice měly více tutovek. Václav Ronovský dostal přihrávku na úrovni penalty, ale úplně osamocen nerozvážně míč napálil vedle brány. Chotusice se však také draly dopředu a při jedné šanci dokonce musel míč z brankové čáry vykopávat domácí stoper.

Bratčice si vytvořily další šanci při standardní situaci z pravé strany, kdy míč prolétl malým vápnem, kde nikdo z nabíhajících hráčů nedokázal míč zasunout do brány. Ke konci zápasu Bratčice vyvíjely tlak, nenechaly soupeře rozehrát a uzavřely ho před vlastním vápnem. Do obrovské šance se dostal také Kuba Ronovský, který vybojoval míč u levé lajny, ale ve vápně zaváhal a skoro z malého vápna nevystřelil. Toho využili hosté a rychlým přechodem do útoku vstřelili v poslední minutě rozhodující gól na 1:2. Opět se potvrdilo pravidlo: „Když nedáš, dostaneš.“

Fotograf: Antonín Čapek

Autor článku: Ondřej Čapek

Vytvořeno: 25.11.2012, 18:05

AFK Bratčice - Chotusice
1:2 (0:0)
S. Balvín J. Čapek O. Čapek L. Dvořák P. Javůrek P. Marousek V. Říha J. Ronovský V. Ronovský V. Růžička J. Vaněk
Střídání: R. Novotný
Střelci: 1x S. Balvín 
Ostatní výsledky 10. kola
Žleby - Chotusice B (So) 24.10.2020 - 14:30 hod
Potěhy - Okřesaneč (So) 24.10.2020 - 14:30 hod
Horky - Tupadly C (Ne) 25.10.2020 - 14:30 hod
Močovice - Vrdy B (Ne) 25.10.2020 - 14:30 hod
Upozornění!
  • Trénink: pátek 17:00
  • Schůze: pátek 18:30
zápas
5. kolo - Muži Štrampouch - AFK Bratčice 1:6 (1:1) (So) 19.9.2020 - 13:00 hod.
7. kolo - Muži Okřesaneč - AFK Bratčice (Ne) 4.10.2020 - 15:00 hod., což je
October 04, 2020 15:00:00
TOPlist
© 2020 AFK BRATČICE