Středa, 12. srpna 2020, svátek slaví Klára
Zapomněli jste heslo?
Historický úspěch staré gardy

V sobotu 24. 6. 2017 se v Potěhách za velmi parného počasí uskutečnil fotbalový turnaj starých gard. Zúčastnily se celky AFK Bratčice, Slovan Horky, Star Tupadly a domácí Sokol Potěhy. Tento turnaj řídila trojice rozhodčích - Tomáš a Jiří Volencovi a Karel Kafka. V devět hodin bylo v Potěhách pouze sedm bratčických hráčů a se skládáním sestavy to vypadalo bledě. Nakonec se všichni hráči sešli až na poslední chvíli.

Semifinálové boje:

 • Bratčice – Potěhy
 • Tupadly – Horky

Bratčice - Potěhy

Základní Sestava: Míchal (36. Votruba) – Havránek, Kotrba, Luňáček, Novotný – Ronovský V., Urválek, Kica, Urbánek – Piška, Šulc

Potěhy se jako první dostaly do vedení, když z 25 metrů napřáhl jeden ze záložníků a míč skončil po odrazu od tyčky za Míchalovými zády. Po přihrávce Šulce před prázdnou branku vyrovnal Havránek. Potěhy ovšem hned odpověděly a vrátily vedení na svou stranu. Nakonec se skvěle uvolnil Ronovský V. a připravil šanci pro Práška, ten si s ní poradil. O vítězství Bratčic nakonec rozhodly penalty.

Po penaltových rozstřelech se do finále probojovaly Horky a Bratčice. Oba celky tedy hrály o první triumf v historii. O 3. a 4. příčku se utkaly Tupadly a Potěhy.

Bratčice - Horky (finále)

Základní sestava: Míchal (26. Votruba) – Havránek, Kotrba, Luňáček, Novotný – Ronovský V., Urválek, Kica, Prášek – Piška, Šulc

Šulc si nejprve poradil s nájezdem a dal na 1:0. Velká možnost byl nádherný přímák Práška, který skončil na břevně. Potom Horky po několika chybách v obraně Bratčic srovnali na 1:1 a o vítězi tak rozhodovaly opět penalty. Bratčice v nich byly úspěšnější a po poslední neproměněné penaltě ze strany Horek mohly začít oslavy.

AFK Bratčice poprvé ve své historii získává pohár pro vítěze a putovní pohár, na který bude vyryt název našeho klubu a poputuje na rok do Bratčic.

Velkou kuriozitou turnaje bylo, že ve všech čtyřech utkáních se po základní hrací době týmy rozešly smírně a vždy rozhodovaly pokutové kopy.

Celkové umístění týmů:

 1. AFK Bratčice
 2. Slovan Horky
 3. Star Tupadly
 4. Sokol Potěhy

Individuální ocenění:

 • Nejlepší hráč – Josef Ilizi (Slovan Horky)
 • Nejlepší střelec – Josef Havránek (AFK Bratčice)
 • Nejlepší brankář – Petr Jelínek (Sokol Potěhy)
 • Nejstarší hráč – Alois Moravec (Star Tupadly)

Všem fanouškům děkujeme za podporu a těšíme se na Vás v sobotu 8. července, kdy v Bratčicích na hřišti budeme slavit 85 let od založení.

Autor článku: Matyáš Kotrba

Vytvořeno: 25.6.2017, 17:25

Upozornění!
 • Letní příprava: pátek 18:00
zápas
přátelský - Muži Kamenná Lhota - AFK Bratčice 3:6 (2:1) (So) 8.8.2020 - 16:00 hod.
přátelský - Muži AFK Bratčice - Tupadly C (So) 15.8.2020 - 17:00 hod., což je
August 15, 2020 17:00:00
TOPlist
© 2020 AFK BRATČICE